FORMU DOLDURUN HEMEN ÖNSİPARİŞ VERİN, SİZİ ARAYALIM !

Adınız

Soyadınız

Telefon

E-Posta

Mesajınız

 

+ MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 0 907 + ONLINE İŞLEM MERKEZİ
Temel Servisler
BasKonuş

Servis Bilgisi
Fenercell BasKonuş servisi, birebir ya da grup içinde sesli iletişimi sağlayan bir servistir. Telsiz yerine mesafe sorunu olmadan kullanabileceğiniz BasKonuş uygulaması, kişileri tek tek aramak yerine oluşturulmuş olan gruplara tek tuşla anında ulaşma imkanı verir.

İlk ve tek olarak Fenercell BasKonuş ile Nokia ve Android cihazlar arasında da konuşabilir, anlık olarak iletişimi sağlayabilirsiniz. Birden çok gruba üye olabilir, üye olduğunuz grupların hepsinden anlık mesaj alabilir ve gruplara mesaj gönderebilirsiniz.

Fenercell BasKonuş servisinden faydalanmak için Fenercell abonesi olmak ve BasKonuş uyumlu telefon kullanmak yeterlidir

Detaylar
Kullanım
Nokia telefonlar için:

BasKonuş talebini yaptıktan sonra cep telefonunuz üzerinde Fenercell BasKonuş ayarlarını yapmalısınız.
Kontak listesinde bulunan kişilerin veya grupların BasKonuş servisine bağlı olup olmadıkları görülebilir. Servisi kullanırken kontak listenizdeki kişi veya grubu seçip BasKonuş tuşuna basmanız yeterlidir.

Konuşmak için basılı tutulan tuş bırakıldığında karşı taraf konuşma hakkı alır, arayan kişi dinlemeye başlar ve aranan kişi veya grup üyesi aynı şekilde konuşma başlatabilir. Kontak listesinde kullanılan numaralar kişilerin Fenercell numaraları olduğundan, BasKonuş servisi için abonelerinin ayrıca bir numara almasına gerek yoktur.

Android telefonlarınızda BasKonuş’u kullanabilmek için:
https://baskonus.turktelekom.com.tr/mobile/aveabaskonus.apk linkinden uygulamayı indirip kurmanız yeterlidir. Telefonunuza uygulamayı kurabilmeniz için Ayarlar > Güvenlik altındaki “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekmektedir.  

Baskonuş uygulaması internet APN üzerinden çalışmaz. Android telefonunuzda Baskonuş uygulamasını kullanabilmek için poc APN ayarı yapmalısınız. Ayarın nasıl yapılacağını burayatıklayarak görebilirsiniz.

Ek bilgiler:
BasKonuş servisini kullanırken normal gelen bir GSM çağrısı her zaman önceliklidir.
Bir kişi tarafından başlatılan BasKonuş araması başka bir BasKonuş araması tarafından kesilemez.

Aktivasyon
Nokia telefonlar için:

Fenercell hattınızı BasKonuş kullanımına açtırmak için FenercellMerkez(907)’i arayabilir ya da SMS ile ücretsiz aktivasyon yapabilirsiniz.

FenercellMerkez’i arayarak aktivasyon:
BasKonuş’u kullanabilmek için FenercellMerkez’i arayınız. Müşteri hizmetleri yetkilisi BasKonuş servisini kullanımınıza açar, telefonunuza uygun ayarları gönderir. Daha sonra BasKonuş ayarlarınızı Servis Ayarları‘nda anlatıldığı gibi yapmalısınız.

SMS ile aktivasyon – Nokia ve Android Cihazlar için:
Fenercell BasKonuş uyumlu cep telefonunuzdan “baskonus” yazıp 5555‘e mesaj göndererek aktivasyon işleminizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Daha sonra BasKonuş ayarlarınızı Servis Ayarları‘nda anlatıldığı gibi yapmalısınız

Ücretlendirme
Faturalı Aboneler için:

BasKonuş servis aylık aboneliği sınırsız kullanım ücreti 10 TL’dir. İlk abonelik ücreti aktivasyon sonrası alınmaktadır.
Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

Faturasız Aboneler için:
BasKonuş servis haftalık aboneliği sınırsız kullanım ücreti 2,5 TL’dir. Abonelik ücreti aktivasyon sonrası alınmaktadır.
Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

Uyumlu Telefonlar
Fenercell BasKonuş servisine uyumlu telefon modelleri:

Nokia 3230, 5140, 5140i, 6020, 6021, 6101, 6111, 6131, 6170, 6230i, 6260, 6270, 6600, 6630, 6670, 6680, 6681, 7270, 7610, E61, N70, N71, N80, N90, N91 İsterseniz BasKonuş ayarlarınızı FenercellMerkez’den ya da buradan SMS ile alabilirsiniz. SMS ile aldığınız BasKonuş ayarlarınızı kaydederken size sorulacak şifreyi 500 olarak girmelisiniz.

2.3 ve üzeri Android telefonların hepsi ile uyumludur. Ses kalitesi telefonun hoparlörüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Uyumlu telefon listesi için tıklayınız

Fenerbahçe SK mobil uygulamamızı indirdiniz mi ?